בורות אש

בורות אש

שיתוף המאמר:

אנחנו כאן בשבילכם.

בורות אש זה עניין מדליק (תרתי משמע). תוכלו לבנות אותו לבד או לקנות מדורת גן מעוצבת – אופציה מדליקה אף יותר.

לקטלוג מדורות גן לרכישה באתר >

אם יש לכם בית פרטי וחצר אחורית, סביר להניח שתרצו להקים בור אש שיהפוך למקום מרכזי לאירוח משפחה וחברים, בכל ימות השנה. בניגוד למדורה פתוחה, אשר עלולה להפוך למסוכנת בהשפעת הרוח, בור האש הינו מתקן בטיחותי עם פוטנציאל התלהטות מינימאלי. המתקן הלוהט יסייע לכם להפוך את החצר או הפטיו שלכם לנעים, מעוצב ונינוח יותר וגם יאפשר לכם להכין ארוחות על האש משובחות באופן מקורי ומיוחד.

מתכננים הקמה של בור אש בחצרכם? החלטה מבורכת. באקלים ישראלי, בור האש הוא כל מה שאתם צריכים כדי ליהנות מהחצר שלכם כל ימות השנה, גם בערבים הקרירים בעונות המעבר ובחורף. אולם, בשל האפשרויות הרבות והמגוון הרחב, הבחירה בסוג הנכון של בור אש עלולה להיות מורכבת.

בורות אש

בניית בור אש לבד

קיים מגוון אפשרויות של בניית בור אש בכוחות עצמך, מה שנקרא DYI (do it yourself). המשימה אמנם מורכבת אבל בהחלט יכולה להוות אופציה לא רעה עבור המשפחות שאוהבות יצירה, לא נרתעות ממעט עבודה פיזית ומוכנות להתלכלך. מעבר לסיפוק של השלמת המשימה, תוכלו להרוויח על הדרך גם גיבוש משפחתי וזכרון צבעוני לחיים של עשייה משותפת. סביר להניח שתזדקקו לעת חפירה כדי לפחור את הבור, חצץ לכיסוי האזור למניעת התלקחות, לבני בניה או ערמת אבנים טבעיות לגידור הבור, אולי גם חבית או אלמנט מתכתי גדול אחר שישמש מיכל בו תבער האש – הכל תלוי בתכנית. עקרון המחזור מתקבל בברכה. כך למשל תוף של מכונת כביסה שיצאה משימוש יכול לעשות את העבודה מצוין. בנייה של בור אש מאלמנטים ממוחזרים לא דורשת השקעה כספית וגם מזמנת לכל בני המשפחה פעילות יצירתית משותפת.

ללא קשר לסוג הבור שהחלטתם לבנות, ההקמה של בור האש אינה משימה קשה במיוחד, למעשה, ניתן להשלים את הפרויקט תוך סוף שבוע בודד. האורחים וקרובי המשפחה שלכם יעריכו את המאמץ שהשקעתם, כאשר יתיישבו יחד סביב האש החמימה כדי ליהנות מהשיחה המשותפת, מהמשחקים, מהאווירה המחבקת ומארוחת הברביקיו הטעימה.

אם אתם חושקים בבור אש בעיצוב יוצא דופן, נמליץ לכם על בור צללית אש עם קערת פלדה אשר מייצרת סילואט מרהיב המודגש על ידי הלהבות. זהו בור אש עם עוצמת להבות חזקה והוא ניתן להעברה ממקום למקום. הדגמים הרבים של בור צללית לעיתים מרהיבים ביופיים, אך הם אינם בהכרח מותאמים לצרכים פרקטיים. לאלה שאוהבים להדליק אש במהלך הטיול, נמליץ על קערת מדורה ניידת לקמפינג.

לקטלוג מדורות גן לרכישה באתר >

מדורת גן – בור איש עם סטייל

למזלם של כל מי שאינו מעוניין לעבוד קשה, אבל עדין מחפש את הדרך להביא את החוויה של הישיבה סביב האש בחצר שלו, השוק היום מציע מגוון רב של פתרונות חימום חוץ, הנבדלים אחד מהשני בחומרי הגלם, עיצוב, אופן השימוש וכמובן המחיר. מדורות גן או שולחנות אש מועצבים צוברים פופולריות מיום ליום ומוצאים בית חם בגינות פרטיות, תחת פרגולות ואף במרפסות של דירות בבניין משותף.

מדורות גן

אם המטרה שלכם הינה להרשים את האורחים עם חצר מעוצבת בטעם שיקי ובאווירה אקזוטית, שולחן אש לגינה עשוי להתגלות כבחירה המושלמת עבורכם. הפלטה של השולחן מתאימה להנחה של אוכל ושתיה מסביב למתקן האש, כך שהאורחים שמתאספים סביב השולחן במסיבה שלכם מרגישים חמים ונוח בעודם נהנים מהאוכל. כיום, ישנם מגוון דגמים של שולחנות עם בור אש – הן בסגנון שולחנות קפה נמוכים עגולים או מלבניים, שולחנות אוכל המשלבים מדורה, שולחנות אש בצורת קערה, עמודי אש דקורטיביים ועששיות אש אלגנטיות להנחה על השולחן. האש מופעלת בדרך כלל באמצעות גז או חשמל דבר שמבטיח חוויה נקיה ונטולת ריחות של עשן.

לקטלוג מדורות גן לרכישה באתר >

שיתוף המאמר:

דילוג לתוכן